SIK SORULAN SORULAR (SSS)

CONTRACİT nedir ve ne için kullanılır?

Potasyum sitrat, Magnezyum sitrat, Kalsiyum sitrat, Koenzim Q10 ve Vitamin D den oluşan bir takviye edici gıdadır. idrar pH'ının yükselmesini sağlayarak, asit yükünü dengeler. Bir şişede 60 tablet bulunmaktadır. İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. 

CONTRACİT 'i nasıl kullanmalıyım?

Yetişkinler için takviye edici gıda olarak günde 3 kez 1 tablet şeklinde alınabilir. Yemekler ile beraber kullanılır. 

CONTRACİT 'in yan etkileri nelerdir?

Contracit bir gıda takviyesi olduğundan içinde insan vücuduna yabancı bir madde içermemektedir. Bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. 

CONTRACİT kilo vermeye yardımcı olur mu?

Aşırı kilo alımı vücudunuzda biriken aşırı asit yükün (hidrojen iyonunun) dengelenmesi ve tamponlanması için vücudun oluşturduğu bir koruma mekanizmasıdır. Alkali mineral takviyeleri vücudun asit-alkali dengesini düzenleyerek, hidrojen iyonlarının vücuttan atılması konusunda meydana gelen dirence karşı destek olur. Dolayısıyla fazla yağ birikiminin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Hasta Deneyimleri

Kemik Eklem Ağrıları
Kemik Eklem Ağrıları Selma Hanim (51)

20 Yıldır masa başı çalışıyorum, bir suredir boyun ağrılarımın dayanılmaz hale gelmesi nedeni ile Doktorum Hasan Bey’e göründüm. Hasan bey, idrar pH analizi istedi ve sonucunda İdrarımın 5.5 değeri ile asidik olduğu, bu yüzden vücudumda mineral erozyonu başladığı ortaya çıktı. Hasan beyin tavsiyesi ile bir suredir mineral sitrat kompleksi kullanıyorum. Eczacımın verdiği Contracit broşüründen idrar test şeridi çıktı. İdrarımı analiz ettiğimde 5.5’ten 7.5 seviyelerine yükseldiğini gördüm.  Artık mineral kaybım en düşük seviyelerde. Teşekkürler Hasan Bey. Teşekkürler Contracit. 

Kemik eklem ağrıları hakkında bilgi için, lütfen menüden contracit'in etkileri kısımından kemik eklem ağrıların sekmesini kullanınız.


Böbrek Taşı
Bobrek Taşı, Doğan Bey (57)

6 ay önce aniden omuz ve sırt ağrısıyla uyanıp hafif mide bulantısı ve nefes alırken karnımda ve böbreklerimde dayanılmaz kramp şikâyetleri ile doktorum Serdar Bey’e gittim. Daha önce taş kırdırmış olmama rağmen, Serdar Bey böbreklerimde yeniden oluşmuş 2 mm böbrek taşı tespit etti. Taşım kırıldı ve idrar pH’ı tahlili aldılar. İdrar pH’ım 5 ile asidik düzeyde imiş. Serdar bey, mineral sitrat kompleksi kullanmamı tavsiye etti ve idrar pH mi yükseltmezsem %90 ihtimalle yeniden bu dayanılmaz ağrıları çekecekmişim. Bir suredir mineral sitrat kompleksi takviyesi alıyorum. Serdar bey ile son kontrolümde idrar pH’imin 7.5 seviyelerine geldiğini ve böbreklerimde tas oluşması riskinin minimum düzeylere indiğini öğrendim. Teşekkürler serdar bey.

Böbrek Taşı hakkında bilgi için, lütfen menüden contracit'in etkileri kısımından böbrek taşı sekmesini kullanınız.


Aşırı Kilo
Aşırı Kilo Sorunu, Olgun Bey (53)

Bir süredir fazla kilolarından şikayetçi. Özellikle bel bölgesi yağlanmalarından... Gençlik günlerini özlüyor. Diyetisyeni Ayşe Hanım’a göründü. Yeme alışkanlıklarının incelenmesi sonucu aşırı protein aldığı saptandı. İdrar pH’ı analizi yaptılar ve 5 seviyelerinde oldugu gözlemlendi. Olgun Bey’in hayvansal protein ağırlıklı beslenmesinden ötürü vücudundaki asit yükü oldukça yoğun. Vücudu hidrojen iyonunu, vücut yağlarının içine hapsederek tamponlanmaya çalışıyor. Hidrojen iyonunun nötrlenebilmesi için Mineral sitrat kompleksi takviyesi alması önerildi. Düzenli spor ile beraber eski günlerine dönmenin keyfini çıkarıyor. 

Aşırı kilo hakkında bilgi için, lütfen menüden contracit'in etkileri kısımından aşırı kilo sekmesini kullanınız.


Kemik Erimesi
Osteoporoz, Demet Hanım (52 Yaşında)

Uzun süre ayakta durmakla ortaya çıkan sırt ağrılarından ve uykuda giren kramplarından bıkmış bir şekilde doktoru Hasan Bey’e göründü. Hasan Bey osteoporoz teşhisi koydu ve Demet hanimi idrar pH’ı analizine gönderdi. Test sonuçlarına göre Demet Hanım’ın idrar pH’ı 5.3 ile asidik düzeyde. Hasan Bey’e göre vücudundaki hidrojen yükü mineral sitrat takviyesi ile nötrlemezse ileriki yaslarda kalsiyum kaybından hastalığı ilerleyecek. 
 
Kemik Erimesi hakkında bilgi için, lütfen menüden contracit'in etkileri kısımından kemik erimesi sekmesini
 kullanınız.


GUT
GUT Hastalıgı, Şükrü Bey (50)
 
Şükrü bey hayvansal protein ağırlıklı beslenmekte. Geçmiş yıllarda doktoru Mehmet Bey, hayvansal proteini azaltmazsa gut hastalığı riski taşıdığı konusunda uyardı. Beslenme alışkanlıklarını değiştiremeyen Şükrü Bey ayak bileğinin şişmesi ve ağrı yapması şikâyeti ile doktoru Mehmet beyi ziyaret etti. Şükrü Bey’e gut teşhisi konuldu. İdrar analizi yaptılar ve idrar pH si 4.8 seviyesi ile kritik derecede asidik. Vücudundaki hidrojen yoğunluğunu dengelemek için Mineral sitrat takviyesi başlandı. 

GUT hastalığı hakkında bilgi için, lütfen menüden contracit'in etkileri kısımından gut hastalığı sekmesini kullanınız.

ilaclar_decupe2.png