ASİDİK İDRAR BİRÇOK HASTALIĞIN HABERCİSİDİR...

 
1/4


Vücudumuzdaki sıvıların ideal pH'sı 7,35 ile 7,45 arasında farklılık gösterir ve bu değer sayesinde vücudumuz kusursuz bir işleyişle günlük rutinini gerçekleştirir. Hayvansal kaynaklı veya işlenmiş besinlerin belirgin bir özelliği vardır ''HİDROJEN İYONU'' Yani asidite...


Günlük beslenmemiz esnasında vücudumuzda enerji metabolizması sonucu doğal olarak asit artıklar yani hidrojen iyonları oluşmaktadır. Bu normal bir durumdur, vücudumuz bunu dengeler, ancak beslenme alışkanlığımız ağırlıklı olarak hayvansal kaynaklı veya işlenmiş besinlerden oluşuyorsa bu denge bozulacaktır. Bunun kanıtı idrar pH seviyemizin asidik olmasıdır. İdrar pH değerinin asidik seviyede olması sağlıksız bir vücut durumunun göstergesidir. Başta kanser olmak üzere, kemik erimesi, obezite, eklem ağrıları, kireçlenme, böbrektaşı, tip2 diyabet, uykusuzluk, kronik yorgunluk gibi hastalıkların başınıza gelme olasılığı vardır.

İdrar pH seviyenizi sürekli olarak alkaliye yakın seviyede tutmanız için beslenme alışkanlığınızı değiştirerek, sıklıkla sebze meyve tüketmeye ağırlık gösterin, spor yapın, havası temiz ortamlarda yaşayın. Çevresel koşullarınızı ve beslenme alışkanlığınızı kalıcı olarak değiştiremiyorsanız, alkali mineral kombinasyonlarını kullanarak asidik idrarınızı alkaliye çevirebilirsiniz. Böylece kötüye giden sağlık durumunuzu iyileştirmek adına çok önemli bir adım atmış olursunuz.
 

Asidik İdrar Birçok Hastalığın Habercisidir.

İdrarınızın Asit Yükünü Öğrenmek İster Misiniz?

 

Size en yakın eczaneden, broşürümüzü ve

idrar pH analiz kitinizi isteyebilirsiniz.

Bu sayede kolaylıkla
asit yükünüzü öğrenebilirsiniz.


ph_skalasi3.png

Contracit

Form: Tablet

Etkin Madde: Potasyum Sitrat, Magnezyum Sitrat, Kalsiyum Sitrat,

Koenzim Q10 ve D Vitamini

Ticari Şekil: Bir şişede 60 tablet bulunur.

 
ilaclar_decupe2.png